Message Recipient (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Message
fa: پیغام

en: Summary
fa: خلاصه

en: Add
fa: افزودن

en: Roles
fa: نقش‌ها
