Message Subscribe (2.0.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Content
id: Konten

en: Groups
id: Grup-grup

en: Send email
id: Kirim email

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: On
id: Pada

en: Message
id: Pesan

en: Save
id: Simpan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Users
id: Pengguna

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: View name
id: Nama View

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
