Message Thread (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Reply
fa: پاسخ

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
