Message Thread (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Private Messages
uk: Особисті повідомлення

en: Inbox
uk: Вхідні

en: Sender
uk: Відправник

en: Desc
uk: Спад

en: Sent
uk: Сент

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Messages
uk: Повідомлення

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Message Text
uk: Текст повідомлення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Participants
uk: Учасники

en: Language code
uk: Код мови

en: Reply
uk: Відповісти

en: Add message
uk: Додати повідомлення

en: @type: updated %title.
uk: @type: %title оновлено.

en: @type: added %title.
uk: @type: додано %title.

en: Offset
uk: Зміщення

en: Conversations
uk: Бесіди

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Created on
uk: Дата створення

en: @type %title has been created.
uk: @type %title було успішно створено.

en: @type %title has been updated.
uk: @type %title було успішно оновлено.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The message language code.
uk: Код мови повідомлення.
