Message Thread (8.x-1.0-alpha7) - en to jv translation catalogue (36 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Update
jv: Dianyari

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Reply
jv: Balesan

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: @type: added %title.
jv: f@type: dirambah %title.

en: @type %title has been created.
jv: @type %title uwis digawé .

en: @type %title has been updated.
jv: @type %title uwis dianyari.

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Asc
jv: Urut Maju
