Message Thread (8.x-1.0-alpha8) - en to eo translation catalogue (40 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Apply
eo: Apliku

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Reply
eo: Respondu

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: @type %title has been created.
eo: @type %title estas kreita.

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
