Message Thread (8.x-1.0-alpha8) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Messages
hi: संदेश

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Reply
hi: जवाब दें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: @type: updated %title.
hi: @type: अद्यावत %title.

en: @type: added %title.
hi: @type: %title जोडा गया

en: @type %title has been created.
hi: @type %title बनाया गया

en: @type %title has been updated.
hi: @type %title अद्यतन किया गया

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
