Message Thread (8.x-1.0-alpha8) - en to pl translation catalogue (64 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Private Messages
pl: Prywatne Wiadomości

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Sender
pl: Nadawca

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sent
pl: Wysłano

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Template
pl: Szablon

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Messages
pl: Wiadomości

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: New
pl: Nowy

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Message Text
pl: Treść wiadomości

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Language code
pl: Kod języka

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Send a message
pl: Wyślij wiadomość

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Created on
pl: Utworzono

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Published date
pl: Data publikacji

en: Thread ID
pl: ID wątku

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Replace tokens
pl: Podmień wzorce

en: The message language code.
pl: Kod języka wiadomości.
