Message Thread (8.x-1.0-beta10) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Text
ru: Текст

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Private Messages
ru: Личные сообщения

en: Inbox
ru: Входящие

en: Sender
ru: Отправитель

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sent
ru: Отправлено

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Template
ru: Шаблон

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Message count
ru: Количество сообщений

en: Last message
ru: Последнее сообщение

en: Messages
ru: Сообщения

en: Date created
ru: Дата создания

en: New
ru: Новое

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Message Text
ru: Текст Сообщения

en: Apply
ru: Применить

en: Language code
ru: Код языка

en: Reply
ru: Ответить

en: @type: updated %title.
ru: @type: обновлен материал %title.

en: @type: added %title.
ru: @type: добавлен материал %title.

en: Offset
ru: Пропустить

en: Number of comments
ru: Количество комментариев

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Send a message
ru: Отправить сообщение

en: Created by
ru: Автор

en: Created on
ru: Создано

en: @type %title has been created.
ru: Материал %title типа @type был создан.

en: @type %title has been updated.
ru: Материал %title типа "@type" был обновлён.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Published date
ru: Дата публикации

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ru[0]: Вы уверены, что хотите удалить это?
ru[1]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?
ru[2]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Replace tokens
ru: Замена токенов

en: The message language code.
ru: Код языка сообщения.
