Message Thread (8.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Text
hu: Szöveg

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Inbox
hu: Bejövő

en: Sender
hu: Feladó

en: Desc
hu: Csökk

en: Sent
hu: Elküldve

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: New
hu: Új

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Message Text
hu: Üzenet szövege

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Reply
hu: Válasz

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Send a message
hu: Egy üzenet küldése

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Created on
hu: Létrehozva

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Conversation
hu: Beszélgetés

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: Thread ID
hu: Szálazonosító

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Replace tokens
hu: Vezérjelek cseréje

en: No messages created yet
hu: Még nem lett létrehozva egyetlen üzenet sem

en: The message language code.
hu: Az üzenet nyelvi kódja.
