Message Thread (8.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Inbox
nl: Postvak in

en: Sender
nl: Afzender

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sent
nl: Verzonden

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Messages
nl: Berichten

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: New
nl: Nieuwe

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Message Text
nl: Berichttekst

en: Apply
nl: Toepassen

en: Participants
nl: Deelnemers

en: Language code
nl: Taalcode

en: Reply
nl: Reageren

en: Add message
nl: Voeg een bericht toe

en: @type: updated %title.
nl: @type: %title bijgewerkt.

en: @type: added %title.
nl: @type: %title toegevoegd.

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: @type %title has been created.
nl: @type %title is aangemaakt.

en: @type %title has been updated.
nl: @type %title is bijgewerkt.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published date
nl: Publiceerdatum

en: Asc
nl: Oplopend

en: Replace tokens
nl: Tokens vervangen

en: The message language code.
nl: De taalcode van het bericht.
