Message Thread (8.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afișează

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Private Messages
ro: Mesaje private

en: Sender
ro: Expeditor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sent
ro: Trimis

en: Arguments
ro: Argumente

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Messages
ro: Mesaje

en: Date created
ro: Dată creată

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Participants
ro: Participanţi

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Reply
ro: Replică

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Created by
ro: Creat de

en: Created on
ro: Creat pe

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published date
ro: Data publicării

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: No messages created yet
ro: Niciun mesaj creat încă

en: The message language code.
ro: Codul limbii mesajului.

en: Manage message templates.
ro: Gestionați șabloanele mesajelor.
