Message Thread (8.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Sender
tr: Gönderen

en: Desc
tr: Azalan

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Messages
tr: İletiler

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: New
tr: Yeni

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Reply
tr: Yanıtla

en: @type: updated %title.
tr: @type: %title güncellendi.

en: @type: added %title.
tr: @type: %title eklendi.

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Created by
tr: Oluşturan

en: @type %title has been created.
tr: %title başlıklı @type içeriği oluşturuldu.

en: @type %title has been updated.
tr: %title başlıklı @type içeriği güncellendi.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Conversation
tr: Görüşme

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
