Message Thread (8.x-1.0-beta5) - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Create
cs: Vytvořit

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Private Messages
cs: Soukromé zprávy

en: Inbox
cs: Doručené zprávy

en: Sender
cs: Odesílatel

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sent
cs: Odesláno

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Messages
cs: Zprávy

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: New
cs: Nové

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Participants
cs: Účastníci

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Reply
cs: Odpovědět

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Offset
cs: Posun

en: Send a message
cs: Poslat zprávu

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: @type %title has been created.
cs: @type %title byl vytvořen.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
