Message Thread (8.x-1.0-beta6) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Private Messages
ja: プラベートメッセージ

en: Inbox
ja: 受信トレイ

en: Sender
ja: 送信者

en: Desc
ja: 降順

en: Sent
ja: 送信済み

en: Arguments
ja: 引数

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Messages
ja: メッセージ

en: Date created
ja: 作成日時

en: New
ja: 新

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Participants
ja: 参加者

en: Language code
ja: 言語コード

en: Reply
ja: 返信

en: @type: updated %title.
ja: @type: %titleが更新されました。

en: @type: added %title.
ja: @type: %titleが追加されました。

en: Offset
ja: オフセット

en: Created by
ja: 作成者

en: Created on
ja: 作成日

en: @type %title has been created.
ja: @type %title が作成されました。

en: @type %title has been updated.
ja: @type %title が更新されました。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published date
ja: 公開日時

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The message language code.
ja: メッセージの言語コード。
