Message Thread (8.x-1.0-beta7) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Private Messages
da: Private beskeder

en: Inbox
da: Indbakke

en: Sender
da: Afsender

en: Desc
da: Faldende

en: Sent
da: Sendt

en: Arguments
da: Parametre

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Messages
da: Beskeder

en: Date created
da: Dato oprettet

en: New
da: Ny

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Participants
da: Deltagere

en: Language code
da: Sprogkode

en: Reply
da: Svar

en: Add message
da: Tilføj besked

en: @type: updated %title.
da: @type: %title opdateret.

en: @type: added %title.
da: @type: %title tilføjet.

en: Offset
da: Forskydning

en: Created by
da: Oprettet af

en: Created on
da: Oprettet den

en: @type %title has been created.
da: @type %title oprettet.

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published date
da: Udgivelsesdato

en: Asc
da: Stigende

en: No messages created yet
da: Ingen meddelelser oprettet endnu

en: The message language code.
da: Beskedens sprogkode.
