Message Thread (8.x-1.0-beta8) - en to hr translation catalogue (41 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Sender
hr: Pošiljatelj

en: Desc
hr: Silazno

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Template
hr: Predložak

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Messages
hr: Poruke

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Apply
hr: Primjeni

en: Participants
hr: Sudionici

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Reply
hr: Odgovor

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: @type %title has been created.
hr: @type %title je stvoren.

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Asc
hr: Uzlazno
