Message Thread (8.x-1.0-beta9) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Messages
oc: Messatges

en: Date created
oc: Data de creacion

en: New
oc: Novèl

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Reply
oc: Respondre

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Offset
oc: Decalatge

en: Number of comments
oc: Nombre de comentaris

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
