Message UI (8.x-1.0-beta4) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: Create
th: สร้าง

en: @type: updated %title.
th: @type: ปรับปรุง %title.

en: @type: added %title.
th: @type: เพิ่ม %title.

en: Field settings
th: การตั้งค่าช่องรับข้อมูล

en: @type %title has been created.
th: สร้าง @type %title แล้ว

en: @type %title has been updated.
th: อัพเดต @type %title แล้ว

en: By @name on @date
th: โดย @name บน @date

en: By @name
th: โดย @name

en: Contextual links
th: การเชื่อมโยงบริบท

en: The aliased path to this content.
th: การกำหนดเส้นทางให้กันเนื้อหา
