Message UI (8.x-1.0-beta4) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Edit
vi: Sửa

en: Message
vi: Thông điệp

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Update
vi: Cập nhật

en: View
vi: Xem

en: Create
vi: Tạo

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Save message
vi: Lưu thông điệp

en: @type: updated %title.
vi: @type: đã cập nhật %title.

en: @type: added %title.
vi: @type: đã thêm %title.

en: Field settings
vi: Cài đặt trường dữ liệu

en: @type %title has been created.
vi: @type %title đã được tạo.

en: @type %title has been updated.
vi: @type %title đã được cập nhật.

en: By @name on @date
vi: Bởi @name vào lúc @date

en: By @name
vi: @name viết

en: Contextual links
vi: Liên kết ngữ cảnh

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
vi[0]: Bạn có chắc muốn xoá mục này không?
