Message UI (8.x-1.2) - en to bg translation catalogue (18 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Cancel
bg: Отмени

en: Edit
bg: Редактирай

en: Message
bg: Съобщение

en: Settings
bg: Настройки

en: Update
bg: Промени

en: View
bg: Прегледай

en: Create
bg: Създаване

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: @type: updated %title.
bg: @type: обновен %title.

en: @type: added %title.
bg: @type: добавен %title.

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: @type %title has been updated.
bg: @type %title е актуализиран/a.

en: By @name on @date
bg: От @name на @date

en: By @name
bg: От @name
