Message UI (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Create
da: Opret

en: Anonymous
da: Anonym

en: Add message
da: Tilføj besked

en: @type: updated %title.
da: @type: %title opdateret.

en: @type: added %title.
da: @type: %title tilføjet.

en: Field settings
da: Feltindstillinger

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Notify
da: Informer

en: Message Content
da: Meddelelsesindhold

en: Send Message
da: Send besked

en: @type %title has been created.
da: @type %title oprettet.

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: By @name on @date
da: Af @name, @date

en: By @name
da: Af @name

en: Contextual links
da: Kontekstuelle links

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: The aliased path to this content.
da: Den alternative sti til dette indhold.
