Message UI (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Create
pt: Criar

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: @type: updated %title.
pt: @type: %title atualizado.

en: @type: added %title.
pt: @type: %title adicionado.

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Notify
pt: Notificar

en: Send Message
pt: Enviar Mensagem

en: @type %title has been created.
pt: @type %title foi criado.

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi atualizado.

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: By @name on @date
pt: Por @name em @date

en: By @name
pt: Por @name

en: Message template
pt: Modelo de mensagem

en: Contextual links
pt: Links contextuais

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
pt[0]: Você tem certeza que quer apagar este item?
pt[1]: Você tem certeza que quer apagar estes itens?

en: The aliased path to this content.
pt: O caminho alternativo para esse conteúdo.
