Message UI (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Create
tr: Oluştur

en: Anonymous
tr: Adsız

en: @type: updated %title.
tr: @type: %title güncellendi.

en: @type: added %title.
tr: @type: %title eklendi.

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Message Content
tr: Mesaj içeriği

en: @type %title has been created.
tr: %title başlıklı @type içeriği oluşturuldu.

en: @type %title has been updated.
tr: %title başlıklı @type içeriği güncellendi.

en: By @name on @date
tr: @name tarafından @date tarihinde

en: By @name
tr: @name tarafından

en: Contextual links
tr: Bağlamsal bağlantılar

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Message types
tr: İleti türleri

en: The aliased path to this content.
tr: Bu içeriğin takma ad eklenmiş yolu.
