Message UI (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Create
uk: Створити

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Save message
uk: Зберегти повідомлення

en: Add message
uk: Додати повідомлення

en: @type: updated %title.
uk: @type: %title оновлено.

en: @type: added %title.
uk: @type: додано %title.

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Notify
uk: Повідомити

en: Message Content
uk: Зміст листа

en: Send Message
uk: Надіслати повідомлення

en: @type %title has been created.
uk: @type %title було успішно створено.

en: @type %title has been updated.
uk: @type %title було успішно оновлено.

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: By @name on @date
uk: @name, @date

en: By @name
uk: @name

en: Contextual links
uk: Контекстні посилання

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
uk[0]: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
uk[1]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?
uk[2]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?

en: Example Batch has encountered an error.
uk: Приклад пакетної обробки призвів до помилки.

en: The aliased path to this content.
uk: Синонімізований шлях до цього матеріалу.

en: Select a language
uk: Вибрати мову
