Message UI (8.x-1.3) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Create
nl: Aanmaken

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Add message
nl: Voeg een bericht toe

en: @type: updated %title.
nl: @type: %title bijgewerkt.

en: @type: added %title.
nl: @type: %title toegevoegd.

en: Field settings
nl: Veldinstellingen

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Notify
nl: Notificatie

en: Message Content
nl: Bericht-inhoud

en: Send Message
nl: Verstuur dit bericht

en: @type %title has been created.
nl: @type %title is aangemaakt.

en: @type %title has been updated.
nl: @type %title is bijgewerkt.

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: By @name on @date
nl: Door @name op @date

en: By @name
nl: Door @name

en: Contextual links
nl: Contextuele links

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: Example Batch has encountered an error.
nl: Fout opgetreden bij voorbeelden-batch.

en: The aliased path to this content.
nl: De padalias naar deze inhoud.

en: Select a language
nl: Kies een taal

en: Add Message
nl: Bericht
