MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Country
da: Land

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Recipients
da: Modtagere

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Recipient
da: Modtager

en: Optional
da: Valgfrit

en: API key
da: API-nøgle

en: Installed
da: Installeret

en: Country code
da: Landekode

en: Send message
da: Send besked

en: Recent log messages
da: Seneste logmeddelelser

en: This field stores a telephone number in the database.
da: Feltet gemmer et telefonnummer i databasen.

en: Link using text: @title
da: Link med tekst: @title

en: Telephone link
da: Telefon-link
