MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Country
hi: देश

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
