MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Number
pt: Número

en: Message
pt: Mensagem

en: Country
pt: País

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Optional
pt: Opcional

en: API key
pt: Chave API

en: Installed
pt: Instalado

en: Country code
pt: Código do país

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: Tests
pt: Testes

en: Recent log messages
pt: Mensagens de registo recentes

en: This field stores a telephone number in the database.
pt: Este campo armazena um número de telefone na base de dados.

en: Link using text: @title
pt: Ligação usando texto: @title

en: Telephone link
pt: Link de telefone
