MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Number
uk: Число

en: Message
uk: Повідомлення

en: Country
uk: Країна

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: API key
uk: Ключ API

en: Installed
uk: Встановлено

en: Country code
uk: Код країни

en: Lookup
uk: Пошук

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Number format
uk: Формат числа

en: Tests
uk: Тести

en: Custom title
uk: Власний заголовок

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу

en: National
uk: Національний

en: International
uk: Міжнародні

en: This field stores a telephone number in the database.
uk: Це поле зберігає у базі даних телефонний номер.

en: Link using text: @title
uk: Посилання використовуючи текст: @title

en: Telephone link
uk: Телефонне посилання
