MessageBird (8.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Number
id: Angka

en: Message
id: Pesan

en: Country
id: Negara

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Recipients
id: Penerima

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Recipient
id: Penerima

en: Optional
id: Pilihan

en: API key
id: Kunci API

en: Installed
id: Terinstal

en: Send message
id: Kirim pesan

en: Tests
id: Pengujian

en: Recent log messages
id: Pesan log terbaru

en: Link using text: @title
id: Tautan menggunakan teks: @title

en: Telephone link
id: Tautan telepon
