MessageBird (8.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Country
ro: Țară

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Optional
ro: Opțional

en: API key
ro: Cheia API

en: Installed
ro: Instalat

en: Country code
ro: Cod țară

en: Send message
ro: Trimiteți mesaj

en: Tests
ro: Teste

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: This field stores a telephone number in the database.
ro: Acest câmp stochează un număr de telefon în baza de date.

en: Link using text: @title
ro: Legătura folosește textul: @title

en: Telephone link
ro: Legătură către telefon
