MessageBird (8.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Number
ja: 数値

en: Message
ja: メッセージ

en: Country
ja: 国

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Recipients
ja: 受信者

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Recipient
ja: 受信者

en: Optional
ja: 任意

en: Installed
ja: インストール済み

en: Country code
ja: 国コード

en: Send message
ja: メッセージを送信

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Number format
ja: 数値書式

en: Tests
ja: テスト

en: Recent log messages
ja: 最近のログメッセージ

en: This field stores a telephone number in the database.
ja: このフィールドは電話番号をデータベースに登録します。

en: Link using text: @title
ja: テキスト使用リンク: @title

en: Telephone link
ja: 電話番号リンク
