MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Country
tr: Ülke

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Installed
tr: Kurulu

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Tests
tr: Testler

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri

en: This field stores a telephone number in the database.
tr: Bu alan, bir telefon numarasını veritabanında depolar.

en: Link using text: @title
tr: @title metnini kullanan bağlantı

en: Telephone link
tr: Telefon bağlantısı
