Meta Entity (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Changed
hu: Módosítva

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Target entity types
hu: Cél entitástípusok
