Meta Entity (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Changed
tr: Değişti

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad
