Meta Entity (8.x-1.1) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista
