Meta Entity (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Changed
ca: Canviat

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina
