Meta Entity (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Changed
id: Berubah

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin
