Meta Entity (8.x-1.2) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: View
os: Фенд
