Metatag (2.1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Property
fr: Propriété

en: About
fr: À propos

en: Name attribute
fr: attribut Name

en: Custom tags
fr: Balises personnalisées

en: HTML element
fr: Élément HTML

en: Customize the <a href=":defaults">global defaults</a>, fill in the specific values and tokens that every page should have.
fr: Personnaliser la <a href=":defaults">configuration globale par défaut</a>, remplir avec les valeurs et les jetons spécifiques que toutes les pages devraient contenir.

en: Any relative or protocol-relative URLs will be converted to absolute URLs.
fr: Toute URL relative ou sans protocole sera convertie en URL absolue.

en: Any URLs which start with "http://" will be converted to "https://".
fr: Toutes les URL commençant par "http: //" seront converties en "https: //".
