Metatag (2.1.1) - en to ur translation catalogue (48 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Audience
ur: شائقین

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Multiple
ur: متعدد

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Label
ur: عنوان

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Region
ur: علاقہ

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Locale
ur: لوکیل

en: Color
ur: رنگ

en: Front page
ur: سرورق

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
