Metatag (8.x-1.10) - en to fa translation catalogue (83 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Audience
fa: مخاطب

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: License
fa: لایسنس

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: URL
fa: نشانی

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Id
fa: هویت

en: Fax number
fa: شماره فکس

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Google
fa: گوگل

en: Source
fa: منبع

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Revert
fa: بازگشت

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Global
fa: سراسری

en: Abstract
fa: چکیده

en: Identifier
fa: هویت

en: About
fa: درباره

en: Translate
fa: ترجمه

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Rating
fa: درچه دادن

en: Creator
fa: سازنده

en: Bundle
fa: بسته

en: Robots
fa: روبات ها

en: Rights
fa: حقوق

en: 404 page not found
fa: 404 صفحه پیدا نشد

en: Basic tags
fa: برچسپ های معمولی

en: Media player URL
fa: موقعیت پخش کنندۀ رسانه

en: Media player width
fa: عرض پخش کنندۀ رسانه

en: Media player height
fa: ارتفاع پخش کنندۀ رسانه

en: 403 access denied
fa: 403 دسترسی ممنوع

en: Article author
fa: مؤلف مقاله

en: Article publisher
fa: ناشر مقاله

en: Article section
fa: بخش مقاله

en: Article tag(s)
fa: برچسپ (ها)ی مقاله

en: Article publication date & time
fa: تاریخ و ساعت نشر مقاله

en: Article modification date & time
fa: تاریخ و ساعت تصحیح مقاله

en: Article expiration date & time
fa: تاریخ و ساعت انقضای مقاله

en: News Keywords
fa: کلمات کلید خبرها

en: 1st gallery image
fa: عکس اول نگارنما

en: 2nd gallery image
fa: عکس دوم نگارنما

en: 3rd gallery image
fa: عکس سوم نگارنما

en: 4th gallery image
fa: عکس چهارم نگارنما

en: Set cookie
fa: تنظیم کلچه
