Metis (VG Wort integration) (2.0.2) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: List
id: Daftar

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Page
id: Halaman

en: General
id: Umum

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Show
id: Tampilkan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
