Micon (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Enabled
ja: 有効

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Icon
ja: アイコン

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Document
ja: ドキュメント

en: Packages
ja: パッケージ

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: File to import not found.
ja: インポートするファイルが見つかりませんでした。

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Spreadsheet
ja: スプレッドシート

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ja: %file を展開できません。有効なアーカイブでありません。

en: Save and publish
ja: 保存して掲載

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: URL only
ja: URLのみ

en: Show URL as plain text
ja: プレーンなテキストでURLを表示

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Link text trimmed to @limit characters
ja: @limit 文字にトリミングされたリンクテキスト

en: Link text not trimmed
ja: トリミングなしのリンクテキスト

en: Add rel="@rel"
ja: rel="@rel" を追加

en: Save and keep published
ja: 保存して掲載のまま

en: Save and unpublish
ja: 保存して非掲載

en: Placeholder for URL
ja: URL用のプレースホルダー

en: Placeholder for link text
ja: リンクテキスト用のプレースホルダー

en: Save as unpublished
ja: 非掲載で保存

en: Save and keep unpublished
ja: 非掲載のまま保存

en: Link format settings
ja: リンクフォーマットの設定

en: Filter by name or description
ja: 名前と説明でフィルター

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
