Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (2.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Enabled
fa: فعال

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Archive
fa: آرشیو

en: Icon
fa: شمایل

en: ID
fa: شناسه

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Open link in new window
fa: بازکردن پیوند در ینجره جدید

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Document
fa: سند

en: Text only
fa: فقط متن

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: File to import not found.
fa: فایل برای وارد نمودن یافت نشد.

en: Menu Settings
fa: تنظیمات منو

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
fa: خطا در استخراج از %file، فایل آرشیو نامعتبر

en: Save and publish
fa: ذخیره و انتشار

en: Save and keep published
fa: ذخیره و منتشر شده بماند

en: Save and unpublish
fa: ذخیره و عدم انتشلر

en: Save and keep unpublished
fa: ذخیره و منتشر نشده بماند

en: There are no @label yet.
fa: هنوز @label وجود ندارد.
