Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (2.1.3) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Archive
id: Arsip

en: Icon
id: Ikon

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Open link in new window
id: Buka tautan di jendela baru

en: Link text
id: Teks tautan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Document
id: Dokumen

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: File to import not found.
id: File yang ingin diimpor tidak ditemukan.

en: Menu Settings
id: Pengaturan menu

en: Link title
id: Tautan judul

en: Save and publish
id: Simpan dan publikasikan

en: Trim link text length
id: Panjang potong link teks

en: URL only
id: Hanya URL

en: Show URL as plain text
id: Tampilkan URL sebagai teks biasa

en: Add rel="nofollow" to links
id: Tambahkan rel="nofollow" ke tautan

en: Link text trimmed to @limit characters
id: Teks tautan dipangkas ke @limit karakter

en: Link text not trimmed
id: Teks tautan tidak dipangkas

en: Add rel="@rel"
id: Tambahkan rel="@rel"

en: Save and keep published
id: Simpan dan tetap terbitkan

en: Save and unpublish
id: Simpan dan batalkan publikasi

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: Placeholder for link text
id: Placeholder untuk tautan teks

en: Save as unpublished
id: Simpan sebagai bukan dipublikasi

en: Save and keep unpublished
id: Simpan dan tetap tidak dipublikasi

en: Link format settings
id: Pengaturan format tautan

en: Filter by name or description
id: Filter berdasarkan nama atau deskripsi

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
