Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Enabled
pt: Habilitado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Rótulo

en: Archive
pt: Arquivar

en: Icon
pt: Ícone

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Link text
pt: Texto do link

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Packages
pt: Pacotes

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: File to import not found.
pt: Não foi encontrado nenhum arquivo para importar.

en: Link title
pt: Título do link

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
pt: Não foi possível extrair %file, não é um arquivo válido.

en: Save and publish
pt: Salvar e publicar

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Save and keep published
pt: Salvar e manter publicado

en: Save and unpublish
pt: Salvar e despublicar

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: Placeholder for link text
pt: Placeholder para o texto do link

en: Save as unpublished
pt: Salvar como não publicado

en: Save and keep unpublished
pt: Salvar e manter não publicado

en: Link format settings
pt: Configurações de formato de link

en: Filter by name or description
pt: Filtrar por nome ou descrição

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
