Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: - None -
uk: - Немає -

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Archive
uk: Архів

en: Icon
uk: Іконка

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Document
uk: Документ

en: Packages
uk: Пакунки

en: Text only
uk: Тільки текст

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: File to import not found.
uk: Файл імпорту не знайдено.

en: Presentation
uk: Вигляд

en: Menu Settings
uk: Налаштування меню

en: Executable
uk: Виконуваний

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Script
uk: Сценарій

en: Spreadsheet
uk: Таблиця

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
uk: Неможливо розархівувати %file, неправильний архів.

en: Save and publish
uk: Зберегти та опублікувати

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: URL only
uk: Лише URL-адреса

en: Show URL as plain text
uk: Показувати URL-адресу як неформатований текст

en: Add rel="nofollow" to links
uk: Додати до посилань rel="nofollow"

en: Link text trimmed to @limit characters
uk: Текст посилання скорочується до @limit символів

en: Link text not trimmed
uk: Текст посилання не скорочується

en: Add rel="@rel"
uk: Додати rel="@rel"

en: Save and keep published
uk: Зберегти та залишити опублікованим

en: Save and unpublish
uk: Зберегти та зняти з публікації

en: Placeholder for URL
uk: Заповнювач для URL-адреси

en: Placeholder for link text
uk: Заповнювач для тексту посилання

en: Save as unpublished
uk: Зберегти неопублікованим

en: Save and keep unpublished
uk: Зберегти і залишити неопублікованим

en: Link format settings
uk: Налаштування формату посилання

en: Filter by name or description
uk: Фільтр за назвою або описом

en: There are no @label yet.
uk: Ще немає @label.
