Micro Bibcite (8.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (20 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Action
cs: Akce

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
